Windows 10: Creators Update - kiedy nadejdzie aktualizacja?

Hucznie zapowiadana kolejna duża aktualizacja systemu Windows 10 nadejdzie na wiosnę.

Windows 10 Creators Update - kiedy?

Windows 10 Creators Update ma zostać udostępnione dla wszystkich posiadaczy systemu w kwietniu 2017 roku. Obecnie aktualizacja możliwa jest do przetestowania, dzięki programowi otwartych testów dla użytkowników programu "Insiders Preview".

Czym jest Creators Update?

Aktualizacja "Creators Update" będzie zupełnie nowym "buildem" systemu Windows 10. Oznacza to, że po jej pobraniu będziemy musieli przebrnąć przez całkiem długi proces instalacji, który tak jakby będzie instalować cały system od nowa.

Nie bójcie się jednak o utratę plików - system Windows 10 został zbudowany w ten sposób, żeby przy przeprowadzaniu takich aktualizacji wszystko pozostało na swoim miejscu. Podczas przeprowadzania procesu upgrade'u nie utracicie żadnych plików, aplikacji, gier i innych danych ze swojego komputera.

Nowości w Windows 10 Creators Update

Windows 10 dzięki aktualizacji otrzyma szereg zupełnie nowych funkcji. Otrzymamy nową wersję Painta - "3D Paint", która służy do rysowania w przestrzeni trójwymiarowej. Stworzone w aplikacji modele będziemy mogli później oglądać w wirtualnej rzeczywistości, gdyż Windows 10 od aktualizacji otrzymuje natywne wsparcie dla hełmów VR i AR, które Microsoft wypuści na przestrzeni tego roku.

Zamierzasz zaktualizować Windows 10 do Creators Update?

To również sporo usprawnień dla graczy PC-towych. Otrzymamy specjalny tryb gry, które będzie mógł zwiększyć wydajność w grach, możliwość streamowania bezpośrednio z aplikacji wbudowanej w system, a także sporo nowości w aplikacji Xbox.

Bardzo dużo zmian szykuje się również od strony deweloperskiej. Twórcy aplikacji będą mogli łatwiej programować swoje dzieła z wykorzystaniem nowej platformy UWP, która umożliwia tworzenie jednej aplikacji, a następnie zapisanie jej jako wersji na Windows 10, mobilny Windows 10 i konsolę Xbox One.

RadioZet.pl/AM

Więcej: