Windows sam się zablokuje w momencie kiedy odejdziesz od komputera

Prace nad Windows 10 nie ustają, a zestaw nadchodzących nowości zapowiada świetlaną przyszłość systemu.

Microsoft aktualnie pracuje nad kolejnym, dużym krokiem dla Windows 10 - aktualizacją "Creators Update" przynoszącą zarówno spory zestaw usprawnień funkcji już dostępnych, jak i wprowadzając szereg zupełnie nowych usług i aplikacji. Tymczasem słyszymy o kolejnej, ciekawej i bardzo przydatnej funkcji dla każdego użytkownika.

Nową funkcją Windows 10 ma być automatyczne zablokowanie systemu w momencie, kiedy użytkownik odchodzi od komputera. Funkcja została zabawnie nazwana przez Microsoft jako "Windows Goodbye". Obecnie firma zapowiada, że do działania tej funkcji wymagane jest posiadanie specjalnej kamery spełniającej standardy Windows Hello, co umożliwia jej wykrycia twarzy użytkownika i jego rozpoznanie.

Korzystasz z systemu Windows 10?

Tego typu funkcjonalność na pewno przydałaby się w urządzeniach biurowych, kiedy to pracownik po odejściu od komputera nie musiałby pamiętać o blokowaniu dostępu do urządzenia - komputer wykonywałby to automatycznie, bez ustawiania żadnych okresów blokady komputera czy wciśnięcia kombinacji klawiszy, co przełożyłoby się na większe bezpieczeństwo danych.

RadioZet.pl/AM

Więcej: