GoPro w końcu doczekało się godnego rywala?

Chińska firma Xiaoyi przedstawiła już trzeci model swojej kamerki sportowej.

Nowy model kamery Xiaoyi Action nosi nazwę "4K+". Firma zaczynała od produkcji bardzo taniej (ok. 300-400zł) kamerki sportowej XiaoYi, która swoimi parametrami znacznie wyprzedała inne produkty z tego progu cenowego. Ich ostatnie dzieło to Yi Action 2 albo Yi Action 4K, która jest w stanie nagrywać materiały wideo w rozdzielczości do 4K w 30 klatkach na sekundę.

Kamera Xiaoyi 4K+ bazuje na tej samej optyce od Sony - sensorze IMX377 12 Mpix, lecz dzięki zastosowaniu nowego procesora odnowiona wersja kamery jest w stanie osiągnąć lepsze wyniki niż jej młodszy odpowiednik. Zwiększona została maksymalna liczba klatek przy nagrywaniu w rozdzielczości 4K - z 30-tu do 60-ciu, a także dodane zostało przechwytywanie obrazu w HDR i zwiększono maksymalny bitrate nagrywanych materiałów wideo do ponad 135 Mbps

Kamerka otrzymała również cyfrową stabilizację obrazu (EIS - Electronic Image Stabilization), lecz już tylko dla trybów do 4K-30fps (poprzednik posiadał jedynie tę funkcję dla rozdzielczości do 2K).
Fani kamerki zapewne ucieszą się również na wieść o wsparciu dla zewnętrznych mikrofonów - zapewnia to nowy standard połączenia USB-C, za pośrednictwem którego również będzie można przesyłać dane z kamery do komputera, a także ładować samo urządzenie.

Nowa wersja kamerki otrzymała również sterowanie za pośrednictwem głosu, dzięki czemu będziemy mogli rozpocząć nagrywanie lub wykonać zdjęcie jeśli nie będziemy mieli z jakichś przyczyn możliwości kliknięcia przycisku na obudowie kamery. 

Mimo niewielkiej zmianie designu urządzenia, to można by śmiało stwierdzić, że nie jest to jedynie prosty update, lecz zupełnie nowy, znacznie lepszy produkt. Lecz być może Xiaoyi wie co robi i słusznie nazywa kamerkę 4K+, chcąc przekazać informację potencjalnym klientom, że jest to urządzenie z segmentu premium, w stosunku do podstawowej wersji kamery 4K.

Posiadasz kamerkę sportową?

Kamera Xiaoyi Action 4K+ ma pojawić się w sprzedaży już niedługo, a jej zagraniczną cenę ustalono na poziomie 350$ (ok. 1500 zł).

RadioZet.pl/AM

Więcej: