Z tymi aplikacjami sprawdzisz poziom zanieczyszczenia powietrza

W związku z ostatnimi, krytycznymi sytuacjami w których stan powietrza w naszym otoczeniu przekracza dopuszczalne granice warto wyposażyć się w aplikacje, które poinformują o aktualnym stanie powietrza w naszym otoczeniu.

Aplikacje do badania jakości powietrza

Te aplikacje nie zbadają składu powietrza w naszym najbliższym otoczeniu - najzwyczajniej w świecie smartfony czy tablety nie wyposażone są w tego typu czujniki. Jednak dzięki ich dostępowi do stacji badawczych zbierają informacje na temat kondycji powietrza w danych rejonach umożliwiając nam śledzenie tych informacji na bieżąco.

Wystarczy połączenie z siecią, a aplikacja dzięki swojemu dostępowi do baz danych różnych stacji monitoringu powietrza wyświetli na ekranie naszego urządzenia najbardziej aktualne informacje.

Kadry z aplikacji "Zanieczyszczenie Powietrza"

Co jest potrzebne do instalacji aplikacji?

Wystarczy smartfon lub tablet działający pod kontrolą systemu Android, iOS lub Windows Phone. Niektóre aplikacje posiadają również wersje dostępne z poziomu przeglądarki internetowej, które możemy uruchomić wchodząc po prostu pod odpowiedni adres internetowy.

Lista aplikacji do sprawdzenia kondycji powietrza:

- Zanieczyszczenie Powietrza - dostępna wersja na urządzenia z Androidem.

- AirVisual - dostępna wersja na urządzenia z iOS i wersja online do uruchomienia z poziomu przeglądarki internetowej.

- Plume Air Report - dostępna wersja na urządzenia z Androidem, a także wersja dla iOS.

- SmokSmog - dostępna wersja na urządzenia z Windows Phone 8, 8.1 i 10.

Korzystasz z tego typu aplikacji?

Przy obecnych warunkach na pewno warto wyposażyć się w tego typu aplikację, dzięki czemu zostaniemy szybko poinformowani w razie niebezpiecznie wysokiego poziomu smogu w naszej okolicy.

RadioZet.pl/AM

Więcej: