Złodzieje ukradli auto, gdy właściciel je tankował

W Filadelfii złodziej wysiadł z białego samochodu i wsiadł do zaparkowanego przy dystrybutorze Range Rovera, po czym odjechał. Gdzie był właściciel?

Stał obok samochodu, tankując go. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą monitoringu. Mężczyzna nie postąpił zbyt roztropnie zostawiając w swoim aucie kluczyki… Gdy się zorientował co jest grane, było już za późno. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja, która mogła jedynie spisać zeznania świadków oraz udostępnić film w internecie:

Przy okazji mundurowi apelowali o ostrożność i nieprowokowanie niebezpiecznych sytuacji:

"

Ostrą lekcję od życia dostał również kierowca Range Rovera, który zostawił kluczyki w samochodzie na stacji benzynowej, podczas gdy tankował pojazd. Zawsze lepiej być przezornym, ostrożnym niż narażać się na ryzyko kradzieży, zostawiając kluczyki w pojeździe. Poza oczywistym faktem przywłaszczenia cudzego mienia, wielokrotnie przez takie sytuacje zagrożone jest życie postronnych uczestników ruchu drogowego, zważywszy na podejmowane pościgi za złodziejami. Dlatego apelujemy do wszystkich, by byli ostrożni i nie prowokowali niebezpiecznych sytuacji. "

Żeby uzmysłowić sobie niebezpieczeństwa związane z pościgiem, wystarczy obejrzeć ten filmik...

RadioZET/MS

Zdarza się Wam zostawiać kluczyki w aucie?

Więcej: