Znowu nie znaleźliśmy dowodów na istnienie kosmitów

Badania przeprowadzone przez naukowców z projektu G-HAT (Glimpsing Heat from Alien Technologies Survey) wykazały brak dowodów na istnienie kosmitów, czy też obcej cywilizacji w obrębie naszej galaktyki.

Naukowcy w projekcie wykorzystali teleskop kosmiczny WISE (Widefield Infrared Survey Explorer), którego działanie między innymi opiera się na widoczność fal podczerwonych. Badania opierały się na założeniu, że istnienie pozaziemskiej cywilizacji oznaczałoby emitowanie fal o średnim zakresie podczerwieni, podobnie jak w przypadku organizmów ziemskich.

Badania dokonano na ponad 100 milionach obiektów, a z pośród nich znaleziono jedynie 50, które emitowałyby średni zakres podczerwieni i można było brać je pod uwagę do dalszych badań. Obecnie te jednostki dalej są badane pod kątem istnienia na nich życia, lecz już śmiało można powiedzieć, że w naszej galaktyce jedynie Ziemia dała życie inteligentnym istotom.

Wierzysz w istnienie pozaziemskich cywilizacji?

Jednak odpowiedź na to, czy istnieje forma życia na innych planetach w naszej galaktyce wciąż pozostaje bez odpowiedzi - przynajmniej na obecnym stanie badań.

RadioZet.pl/AM