iOS 11 z ogromną zmianą - spora część aplikacji przestanie działać

Następna wersja mobilnego systemu iOS ma porzucić wsparcie dla architektury 32-bitowej.

Apple wypuszczając nową wersję swojego mobilnego systemu - iOS 11, może narazić się na sporą dawkę krytyki. Ten mobilny system, na którym działają iPhone'y, iPady i iPody Touch, wkrótce przestanie wspierać aplikacje napisane w 32-bitowej architekturze.

64-bity to sporo większe możliwości, niż architektura 32-bitowa. Dzięki temu aplikacje nie tylko mogą korzystać z większej puli pamięci, lecz również w lepszym stopniu wykorzystywać możliwości obliczeniowe procesora. Apple zależy na tym, by aplikacje dostępne w AppStore oferowały jak najlepszą wydajność na ich urządzeniach, stąd decyzja o wprowadzeniu tego typu ograniczeń.

Obecnie w AppStore jest jeszcze około 200 tyś. aplikacji, które nie otrzymały stosownej aktualizacji do nowego standardu. Twórcy teraz mają jeszcze trochę czasu, zanim nastąpi ta aktualizacja. Warto jednak wiedzieć, że jeśli producent nie zdecyduje się na wprowadzenie odpowiednich poprawek, a my zaktualizujemy urządzenie do iOS 11 - niektórych aplikacji nie będziemy mogli już uruchomić.

Zamierzasz zaktualizować swoje urządzenie do iOS 11?

RadioZET.pl/AM

Więcej: