iPhone 7 najchętniej kupowanym smartfonem

Android jest najpopularniejszy, ale to Apple ma dużo powodów do zadowolenia - iPhone 7 jest najczęściej kupowanym smartfonem w dużej części świata. Są kraje, w których po telefon Apple sięga niemal połowa kupujących.

Największymi fanami sprzętu z nadgryzionym jabłkiem są Japończycy – na zakup iPhone’a decyduje się 49,5% wszystkich klientów. Dużą popularnością smartfony Apple cieszą się także w Australii (43,4%) oraz USA (42% rynku).

Europa w porównaniu jest prawdziwym bastionem Androida – Apple, które zdobyło 2,9 punkta procentowego rynku, musi zadowolić się udziałami wynoszącymi 22,7%. Spora część tego wyniku została osiągnięta dzięki najnowszemu iPhone’owi 7, który – jak wynika z raportu przygotowanego przez Kantar Worldpanel – jest „najlepiej sprzedającym się telefonem w Wielkiej Brytanii, Francji oraz Niemczech”.

Dane dotyczące udziału rynkowego poszczególnych platform można sprawdzić na poniższej mapce:

W Polsce także znajduje się spore grono fanów Apple, gotowe zapłacić pokaźne sumy za iPhone’a. Widać to bardzo dobrze w raporcie przygotowanym przez Allegro – w segmencie telefonów premium amerykański producent zdecydowanie dystansuje rynkowego lidera, czyli Samsunga.

Wolicie smartfony z Androidem, czy iPhone'y?

RadioZET.pl/Kantar/MT