Wszystkich Świętych 2016: pogoda na 1 listopada i weekend

Pogoda na Wszystkich Świętych 2016 nie jest optymistyczna. Prognoza na 1 listopada zapowiada chmury prawie w całym kraju. Jaka prognoza na Święto Zmarłych?

1 listopada jest Wszystkich Świętych. Tradycyjnie udajemy się na groby naszych bliskich. Jaka jest pogoda na ten dzień? Prognozy zapowiadają pochmurną końcówkę października i początek listopada. Temperatura w dzień wynosić będzie około 10-12 stopni Celsjusza, a w nocy spaść może do 5. Przydadzą się parasolki.

Pogoda na 29, 30 i 31 października

Końcówka miesiąca będzie prawie w całym kraju pochmurna. W sobotę 29 października padać nie będzie tylko w Pomorskiem i Kujawsko-Pomorskiem. Temperatura wyniesie od 9 stopni na Suwalszczyźnie do 13 w Zachodniopomorskiem i na południu oraz południowym zachodzie. Mimo deszczowej aury w wielu regionach wystąpią przejaśnienia. W niedzielę 30.10. więcej przejaśnień, jednak w północnych i wschodnich rejonach możliwe deszcze. Temperatura prawie bez zmian, tylko na południu i w województwie dolnośląskim nieco cieplej - do 15 stopni.

Poniedziałek 30 października przyniesie ochłodzenie - informuje serwis twojapogoda.pl. W całej Polsce z wyjątkiem Zachodniopomorskiego deszcz. Najchłodniej w Suwałkach - 6 stopni. 11 w Opolu i Rzeszowie, 12 w Krakowie. Opolskie i Świętokrzyskie przykryje gruba warstwa chmur, choć tu też można liczyć na przejaśnienia.

Pogoda na Wszystkich Świętych 2016

Na szczęście pogoda 1 listopada będzie ładniejsza, niż w dniach poprzednich. Więcej przejaśnień i na dużej części kraju bez opadów. W Lubuskiem i Dolnośląskiem słonecznie, choć niekiedy promienie znikną za chmurami. Opolskie i Wielkopolska z niewielkim, niegroźnym zachmurzeniem. Na pozostałych rejonach sporo chmur - warto mieć ze sobą parasol. choć będzie mniej deszczu, to jednak trzeba ciepło się ubrać - spodziewać się trzeba wyraźnego ochłodzenia. Od 4 stopni w Warmińsko-Mazurskiem do 8 w Dolnośląskiem, Opolskiem i Małopolskiem. Na Pomorzu, w rejonie Koszalina, oraz na Białostocczyźnie możliwy mocny deszcz. Mimo to także jest szansa na przejaśnienia.

Prognoza pogody na 2 listopada podobna, jednak bez deszczu tylko na północnym wschodzie. W pozostałych rejonach kraju trochę więcej deszczu. Taka aura utrzyma się przez kilka dni listopada. Poprawa 5.11.

Więcej: