Które sklepy są czynne 11 listopada? Sklepy otwarte w Święto Niepodległości

Nie zdążyliście z zakupami przed 11 listopada? Podpowiadamy, jakie sklepy i placówki handlowe będą czynne w piątek 11.11.2016 podczas Święta Niepodległości. Gdzie zrobimy zakupy i coś zjemy? Oto lista sklepów i punktów usługowych. 

11 listopada Dzień Niepodłegości: lista czynnych sklepów

Które sklepy będą czynne 11 listopada w Święto Niepodległości? Na pewno nie galerie handlowe (oprócz części kinowej i z jedzeniem) ani supermarkety czy dyskonty. Zakupów nie zrobimy w Biedronce, Lidlu, Piotrze i Pawle czy Tesco. 11.11.2016 jest bowiem – zgodnie z ustawą – dniem wolnym od pracy. Otwarte mogą być za to niewielkie sklepy spożywcze i wielobranżowe, która należą do prywatnych właścicieli.

Otwarte będą na pewno niektóre Żabki – tutaj decyzja należy od osób prowadzących poszczególne sklepy. Te sklepy, w których będziemy mogli zrobić niewielkie zakupy, czynne będą jednak krócej niż zwykle – w godzinach: 9:00 -19:00 (tak jak Żabka Nowiny Osiedle) lub 11:00 - 21:00. Ta zasada dotyczy także sklepów sieci Freshmarket.

11.11.2016: gdzie zrobić zakupy?

Zakupy można będzie zrobić także w sklepach francuskiej sieci Carrefour, ale uwaga – tylko tych mniejszych. Zamknięte będą sklepy Carrefour oraz Carrefour Market. Z kolei sklepy Carrefour Express i Globi będą otwarte (przynajmniej w większości) – godziny pracy zależą tutaj od sprzedawców. 

Narzekać nie będą mogli także ci, którzy lubią zjeść coś na mieście. Większość lokali gastronomicznych i kawiarni będzie otwarta – także tych znajdujących się w centrach handlowych. Przykładowo: w Galerii Mokotów 11 listopada czynna będzie siłownia Calypso, kino Cinema City, a także wybrane restauracje (w różnych godzinach: informacje znajdziemy na stronie internetowej). Ale nie wszystkie centra handlowe będą otwarte –  w warszawskim Placu Unii City Shopping będzie zamknięta także część restauracyjna.

Radio ZET/SI