Kolejny Czarny Poniedziałek. "Nie składamy parasolek" [DATA,GODZINA]

"Nie składamy parasolek". Pod tym hasłem, w 41. rocznicę strajku kobiet na Islandii, która przypada 24 października organizatorki Czarnego Poniedziałku zapowiedziały kolejne demonstracje w całej Polsce. "Nie dla pogardy i przemocy wobec kobiet! Nie dla Kościoła w polityce! Nie dla polityki w edukacji!" - piszą.

Organizatorki Czarnego Poniedziałku z 3 października zapowiedziały kolejny, ogólnopolski protest kobiet. Ma się odbyć 24 października, w rocznicę strajku na Islandii. Demonstracje mają się odbyć 24 października, a główna 23 października w stolicy, pod Sejmem. Uczestnicy mają zabrać ze sobą parasoli i założyć czarne ubrania.

"Czy strajkujemy? Czy robimy akcję absencyjną? Na razie nie, poczekajmy, czym jeszcze do działania (oraz – do jakiego działania) zachęci nas umiłowana władza. Zróbmy im niespodziankę… Zróbmy im jesień średniowiecza!" - organizują się kobiety na Facebooku.

"NIE dla pogardy i przemocy wobec kobiet! NIE dla Kościoła w polityce! NIE dla polityki w edukacji! To są sprawy kluczowe dla nas w II rundzie. W tym zakresie się poruszamy" - zapowiadają.

"Organizujemy się w grupach, które powstały przy I Strajku, albo do nich dołączamy, albo tworzymy nowe komitety inicjatywne" - dodają. Jak zapewniają, "na poziomie ogólnopolskim STRAJK KOBIET jest ruchem NO LOGO".

Harmonogram Czarnego Protestu

W Warszawie główna manifestacja odbędzie się w niedzielę 23. października o godz. 15.00 pod Sejmem. "To tam rozpoczniemy zbieranie podpisów pod petycją dotyczącą praw kobiet w Polsce!" - zapowiadają organizatorki.

W całej Polsce, w głównych miastach zaplanowane są także mniejsze wydarzenia.

Radio ZET/Facebook/MT

Więcej: