Mała Asia zebrała już ponad 160 tys. zł na leczenie mamy

Już ponad 160 tysięcy złotych udało się zebrać na leczenie mamy 8-letniej Asi z Poznania - 101 tysięcy podczas sobotniego kiermaszu, a pozostałą kwotę - ponad 59 tys. zł - w internecie. Na pomysł zbiórki wpadła sama dziewczynka. I ruszyła lawina.

Ośmioletnia Asia, by pomóc chorej mamie, której ZUS odebrał rentę, wpadła na niecodzienny pomysł. Zorganizowała osiedlowy kiermasz, na którym sprzedawała m.in. swoje ubrania i zabawki. Dotychczas udało się zebrać już ponad 160 tys. zł.

Na co pójdą te pieniądze? Zgodnie z zapowiedziami Asi, na leczenie i rehabilitację schorowanej mamy. Już dzisiaj zostanie zakupiony najpotrzebniejszy sprzęt - mama Asi dostanie balkonik i będzie się mogła lepiej poruszać. Kolejne pieniądze pójdą na wyjazd do Bydgoszczy - do słynnego neurochirurga, nazywanego lekarzem od cudów który zajmuje się leczeniem skomplikowanych przypadków. Wyjazd do Bydgoszczy już 12 września. Mama Asi jest pod wrażeniem zasięgu, jaki osiągnął kiermasz. Jak podkreśla, to się dzieje od soboty jest niezwykłe i jeszcze raz gorąco dziękuje za okazane wsparcie.

Wszystko zaczęło się od ogłoszenia na słupie na poznańskim osiedlu Batorego. Ośmioletnia Asia ogłosiła osiedlowy kiermasz, podczas którego chciała zebrać pieniądze na leczenie swojej mamy. "Zachęcam do zakupów i pomocy. Przygotowałam loterię - losy po 1, 2 i 5 złotych. Nagrody do wyboru. Będą zabawki nie tylko dla dziewczynek, artykuły szkolne, ubrania oraz buty używane i nowe" - pisała dziewczynka w ogłoszeniu. A odzew mieszkańców osiedla i internautów przeszedł najśmielsze oczekiwania małej Asi. Kiermasz postanowił wesprzeć m.in. raper Peja.

Radio ZET/DW/MT

Więcej: