Abonament RTV zapłacą wszyscy Polacy

Abonament RTV również dla osób bez telewizora, to nowy pomysł Jacka Kurskiego. Według prezesa TVP za media publiczne powinni płacić wszyscy Polacy.

Według Kurskiego do płacenia abonamentu powinno być zobowiązane każde gospodarstwo domowe - poprzez domniemanie. Kurski powiedział, że stworzył dokument, który ma uszczelnić ustawę o radiofonii i telewizji i ustawę o opłatach abonamentowych.

Przeszkodą w realizacji pomysłu pozostaje brak bazy danych, na podstawie której Poczta Polska mogłaby wysuwać roszczenia abonamentowe, ale Kurski znalazł sposób na rozwiązanie tego problemu. Jego zdaniem, w pozyskaniu danych osobowych Poczcie Polskiej pomogą platformy satelitarne i kablówki. - Trudno zakładać, że ktoś płaci abonament w UPC czy w Polsacie Cyfrowym i ma w domu zamiast telewizora, ramę od obrazu - powiedział.

- Poczta Polska nie będzie miała dostępu do baz klientów operatorów telewizji kablowych i cyfrowych. Miałaby jedynie prawo do otrzymania informacji, czy dana osoba ma zawartą umowę na telewizję płatną - powiedział Kurski. - Już dzisiaj Poczta ma dostęp do bazy PESEL. Nie ma więc potrzeby, by od operatorów pozyskiwać dane osobowe klientów, które może ustalić na podstawie publicznych baz danych - dodał.

Radio ZET/dziennik.pl/MS

Więcej: