Bili klientów klubów tanecznych w Poznaniu. Policja publikuje film

Funkcjonariusze CBŚP w Poznaniu zatrzymali 8 osób podejrzanych o brutalne pobicia, wymuszenia rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe. Podczas zatrzymań policjanci zabezpieczyli noże, miotacz gazu, maczetę, pałkę teleskopową i narkotyki. Policja publikuje film z klubu Czekolada, gdzie doszło do brutalnego pobicia i prosi o zgłaszanie się świadków i poszkodowanych w tym zajściu.

Grupa trudniła się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Ponadto jej członkowie dopuszczali się brutalnych pobić, które mogły skutkować  poważnymi obrażeniami. Na swoim koncie mają również wymuszenia rozbójnicze.

Jak ustaliła policja i prokuratura, zatrzymani pracowali w klubach tanecznych w Poznaniu. Tam dochodziło do pobić klientów. Ich ofiarami padały zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sprawcy dusili swoje ofiary, kopali je i bili. Z uwagi na brutalność czynów, zakwalifikowano je jako występki o charakterze chuligańskim.

Do zatrzymań doszło 17 listopada. Zatrzymano 8 osób, należących do grupy. Jak wynika z relacji policji, zatrzymania miały bardzo dynamiczny charakter, ponieważ policjanci wiedzieli, że mężczyźni posiadają niebezpieczne narzędzia. Wiedzieli też, że większość z nich trenowała sztuki walki.

U podejrzanych policjanci znaleźli broń, noże, miotacz gazu, maczetę, pałkę teleskopową oraz narkotyki.

Zatrzymani trafili tymczasowo do aresztu na 3 miesiące. Wobec jednej osoby prokuratura zastosowała dozór policji.

Policja opublikowała nagranie z monitoringu w klubie Czekolada w Poznaniu, gdzie doszło do pobicia. Prosi o zgłaszanie się świadków oraz osób poszkodowanych. Z policjantami można skontaktować się telefoniczne pod numerem 61 84 154 50.

Radio ZET/CBŚP/MAG/MT

Więcej: