Ruszyła akcja Szlachetna Paczka! Reprezentacja Polski już pomogła

Od przygotowania paczki przez polską reprezentację w piłce nożnej rozpoczęła się w sobotę akcja Szlachetna Paczka.

Teraz wolontariusze poszukują darczyńców dla ponad 20 tys. rodzin z całej Polski. Potrzeby są różne: to przeważnie jedzenie, ubrania i środki czystości.

Akcja potrwa do 10 grudnia. Potem wolontariusze rozwiozą paczki do rodzin. Po świętach znowu ich odwiedzą i będą pomagali na stałe rozwiązać ich złą sytuację materialną.

Więcej informacji o akcji Szlachetna Paczka można przeczytać na stronie organizatora.

Jest kilka sposobów, w jaki można wziąć udział w akcji (informacja ze strony organizatora):

1. Sztuka Teraz: Kupując dzieło sztuki, wspierasz obiecującego artystę, rodziny w potrzebie i inwestujesz w polski rynek sztuki. Zapraszamy do licytowania na www.sztukateraz.pl od 20 listopada do 18 grudnia. W tym czasie można także za darmo zwiedzać wystawę w Gmachy Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.

2. Moda na Polskę: Ania Kuczyńska, Robert Kupisz oraz inni słynni polscy projektanci stworzyli limitowaną kolekcję ubrań i biżuterii dedykowaną Szlachetnej Paczce. 50% przychodu ze sprzedanych produktów, wesprze rodziny potrzebujące (reszta to koszty produkcji). Sprzedaż będzie prowadzona od 1.12 do 31.12 za pośrednictwem sklepu internetowego SHOWROOM oraz przez sklep na stronie magazynu ELLE.

3. Inwestor Społeczny: Inwestorem może zostać firma lub osoba prywatna, która chce finansowo wesprzeć jeden z rejonów Paczki lub Akademii. Inwestor wpływa na życie rodzin w potrzebie i rozwój wolontariuszy w swojej najbliższej okolicy.

4. Wpłata. To najszybszy i najprostszy sposób na pomaganie potrzebującym razem z Paczką.

5. Akademia Przyszłości: Darczyńca wybiera dziecko, któremu funduje Indeks Sukcesów. W ten sposób wspiera ucznia, który ma problemy w szkole i pochodzi z niezamożnej rodziny. Wybór dziecka będzie możliwy od 19-go listopada.

6. Przygotowanie paczki dla rodziny w potrzebie: Darczyńca wybiera rodzinę z bazy na stronie Paczki, następnie wspólnie z rodziną lub znajomymi przygotowuje dla niej pomoc, dopasowaną do jej potrzeb. Bazę z historiami rodzin otwieramy 19-go listopada: www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny

Radio ZET/GW/MW