Tragiczny bilans trzech dni akcji "Znicz". Zginęły już 23 osoby

Od początku długiego weekendu na polskich drogach doszło do 272 wypadków, w których zginęły 23 osoby, a 338 zostało rannych. Zatrzymano 776 nietrzeźwych kierowców - poinformowała Komenda Główna Policji.

W tym roku dzień Wszystkich Świętych przypadł na wtorek, dlatego też wiele osób zaplanowało sobie długi weekend i na groby bliskich wyruszyło już w miniony piątek. Niestety wielu kierowców nie potrafi dostosować prędkości do panujących warunków i lekceważy ostrzeżenia policji, co skutkuje dużą liczbą zdarzeń drogowych.

Policjanci podsumowali pierwsze trzy dni akcji "Znicz". Pomimo wielu kontroli, wzmożonej czujności funkcjonariuszy oraz wsparcia Żandarmerii Wojskowej i straży miejskiej na polskich drogach zginęły już 23 osoby, a 338 zostało rannych. Powody tragicznych wypadków są jak co roku te same - alkohol, brawura i pośpiech.

W ubiegłym roku 1 listopada wypadał w niedzielę. W ciągu czterech dni - od 30 października do 2 listopada - doszło do 294 wypadków, w których zginęło 36 osób a 340 zostało rannych.

Radio ZET/Rzeczpospolita/KS

Więcej: