Trwa akcja Znicz. Ogromna liczba nietrzeźwych kierowców

Od piątku na polskich drogach zginęło 38 osób, 471 zostało rannych w wypadkach, a niemal 1200 nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych - poinformowała Komenda Główna Policji. To najnowszy bilans akcji Znicz.

Policja ostrzega kierowców przed złymi warunkami na drodze. W wielu miejscach jazdę utrudnia deszcz i mgły. Akcja Znicz potrwa do 2 listopada.

Policja przypomina o trzeźwości

"Ruszając w dalszą podróż, każdy kierowca powinien pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, za kierownicę należy wsiadać będąc trzeźwym i wypoczętym. Po drugie, przed wyruszeniem w drogę trzeba przygotować swój samochód do jazdy: sprawdzić, czy wszystkie światła są sprawne, czy płyny w silniku są uzupełnione, czy opony są odpowiednio napompowane, czy mamy wszystkie dokumenty. Kolejną zasadą jest to, aby mądrze zaplanować swoją podróż – tak aby nie pokonywać całego, czasem kilkusetkilometrowego dystansu naraz, tylko rozłożyć go na kilka etapów" - radzi Komenda Główna Policji.

Bilans akcji Znicz w 2015 roku

W czasie ubiegłorocznej akcji "Znicz 2015" na polskich drogach w ciągu czterech dni doszło do 294 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 340 zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 1337 nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości czemu sprzyjała wiosenna aura w ciągu dnia, a przymrozki i mgła w nocy.

Radio ZET/KGP/MDI/MT

Więcej: