Zaskakujący gest Andrzeja Dudy w stronę protestujących [FOTO+WIDEO]

Andrzej Duda zaskoczył protestujących przed budynkiem w Krakowie, w którym w piątek odbywał się XII Krajowy Zjazd Adwokatury. Prezydent posłał w ich stronę… całusa.

Podczas zjazdu przed budynkiem zgromadziła się m.in. grupa zwolenników Komitetu Obrony Demokracji. Słychać było okrzyki „Marionetka”, kierowane w stronę Andrzeja Dudy. Ekonomista Piotr Wach umieścił na Twitterze zdjęcie, na którym prezydent posyła dłonią całusa w stronę protestujących.

Wcześniej Andrzej Duda wystąpił przed środowiskiem adwokackim. W porównaniu do prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego został powitany z umiarkowanym entuzjazmem - Rzepliński dostał owację na stojąco.

fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

– Jeżeli jako środowisko wypowiadacie się państwo, czy będziecie się wypowiadali w przyszłości w sprawach czysto politycznych, czy ze styku prawa i polityki, proszę o jedno: prosiłbym o jak największe zachowanie obiektywizmu w sferze faktów – apelował prezydent do prawników.

– To znaczy, żeby je przedstawiać takimi, jakimi one były, oraz w takiej kolejności, w jakiej wystąpiły. W sferze także ich oceny i znaczenia dla sprawy prosiłbym o obiektywizm – powiedział.

Radio ZET/MW

Więcej: