Rzeczniczka PiS o Andrzeju Dudzie: Siedzi. Dlatego przejdzie do historii

Prezydent Andrzej Duda w czasie piątkowego Krajowego Zjazdu Adwokatury w Krakowie siedział, gdy prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński otrzymywał owację na stojąco. Teraz rzeczniczka klubu PiS tłumaczy jego zachowanie.

Rzepliński został powitany oklaskami przez uczestników spotkania. Większość zebranych wstała z miejsc. Nie zrobił tego jednak siedzący w pierwszym rzędzie prezydent Andrzej Duda i jego współpracownicy.

Zdjęcie z momentu oklaskiwania prezesa Rzeplińskiego trafiło do sieci. Na Twitterze umieścił je m.in. dziennikarz „Rzeczpospolitej” Jacek Nizinkiewicz. „To zdjęcie przejdzie do historii. Cała sala na stojąco oklaskuje prof. Rzeplińskiego. Siedzi tylko PAD i jego otoczenie” - napisał.

Na wpis odpowiedziała Beata Mazurek, rzeczniczka klubu PiS. „Prezydent Duda siedzi. Dlatego przejdzie do historii” – napisała.

Nie była to jedyna kontrowersja, która pojawiła się w czasie piątkowej wizyty Andrzeja Dudy w Krakowie. Gdy prezydent wyszedł z budynku, w którym odbywał się zjazd, natknął się na grupę protestujących. Wykonał w ich kierunku zaskakujący gest - posłał im dłonią „buziaka”.

Radio ZET/MW

Więcej: