Kaczyński i Michnik na pogrzebie matki braci Kurskich [ZDJĘCIA]

Pogrzeb Anny Kurskiej był nie tylko okazją do pożegnania matki Jacka i Jarosława Kurskich. Podczas uroczystości pogrzebowych na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku doszło do spotkania osób z pierwszych stron gazet, które na co dzień stoją po dwóch stronach politycznej barykady.

Jacek Kurski, prezes TVP, a także Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” w bieżącej politycznej zawierusze są przeciwnikami. 

O tym podziale mówił podczas pogrzebu Jarosław Kurski, który wspominał, że ich matkę zawsze bolał brak zgody synów.- Kochała Polskę i kochała swoich synów. Tak się złożyło, że reprezentują oni dwie strony rozdzierającej kraj politycznej wojny domowej, która toczy się od lat, a ostatnio - nie ukrywajmy, jeszcze się nasiliła. To nad tym naprawdę ubolewała. Była wdową po obozie Solidarności. Chciała, żeby regułą było to, co w Polsce może być tylko wyjątkiem: jedność z pierwszych dni powstania warszawskiego i jedność spod drugiej bramy stoczni gdańskiej - mówił Kurski.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Jarosław Kaczyński, Adam Michnik, Krzysztof Wyszkowski, Piotr Semka i Beata Kempa.

Radio ZET/ŁS

Więcej: