Macierewicz ma nowe, "wstrząsające" dowody ws. Smoleńska

Antoni Macierewicz zapowiedział ujawnienie nowych dowodów ws. Smoleńska. - Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji - powiedział szef MON. Dodał, że MON posiada nowe nagrania załogi tupolewa.

- To, że działania nawigatorów rosyjskich i moskiewskich decydentów miały na celu doprowadzenie do katastrofy polskiego samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim i całą delegacją na pokładzie, nie pozostawia żadnych wątpliwości - powiedział Antoni Macierewicz "Rzeczpospolitej". Macierewicz zapowiedział ujawnienie nowych nagrań załogi tupolewa. - My dysponujemy teraz prawdziwymi dowodami, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. A także nowe nagrania załogi tupolewa, które do tej pory nie były znane. Ale nie pochodzą one z pokładu polskiego samolotu - powiedział.

- Dzisiaj wybór nie dotyczy tego, czy to polscy piloci zawinili przy katastrofie smoleńskiej lub czy był to zamach, lecz tego, czy rozpad samolotu prezydenckiego dokonał się w powietrzu dlatego, że dopuszczono świadomie samolot z wadą techniczną do takiego lotu, czy też mieliśmy do czynienia z umyślnymi działaniami mającymi na celu zniszczenie tego samolotu w powietrzu - powiedział Macierewicz i dodał: - To, co mówię, to nie są hipotezy. A dowody nie dzielą się na twarde i miękkie, tylko na prawdziwe i fałszywe. My dysponujemy teraz prawdziwymi dowodami, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera.

Radio ZET/Rzeczpospolita/MS

Więcej: