Warszawski ratusz unieważnił przetarg na audyt ws. reprywatyzacji

Stołeczny ratusz unieważnił przetarg na przeprowadzenie audytu procesu reprywatyzacji nieruchomości w mieście. Władze Warszawy odrzuciły jedyną ofertę złożoną w przetargu, ponieważ nie spełniła wymagań miasta - powiedział we wtorek rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

- Przetarg został unieważniony dlatego, że oferta, która została złożona nie spełniała wymagań, które stawialiśmy przed firmami, które miały realizować dla nas audyt - powiedział rzecznik ratusza.
Dopytywany, o jakie wymagania chodzi, odparł, że firma "nie udokumentowała w sposób odpowiedni, odpowiedniego doświadczenia przy realizacji dużych zadań".

Milczarczyk zapewnił, że miasto mimo unieważnienia przetargu nie rezygnuje z chęci przeprowadzenia audytu. - Będziemy powtarzać procedurę wyboru wykonawcy - zapowiedział. Rzecznik stołecznego ratusza dodał, że miasto będzie chciało wybrać jak najszybciej wykonawcę audytu.

Pod koniec października ratusz poinformował, że do miasta wpłynęła tylko jedna oferta na przeprowadzenie audytu. Mieściła się ona w maksymalnej wysokości przewidzianej przez władze Warszawy, czyli 800 tys. zł netto.

Radio ZET/PAP/MT

Więcej: