Beata Szydło spotka się z Donaldem Tuskiem

Premier Beata Szydło spotka się 13 września w Warszawie z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Rozmowy mają dotyczyć przyszłości UE w obliczu Brexitu.

Wiceszef MSZ Konrad Szymański powiedział, że spotkanie z Tuskiem będzie służyło przedstawieniu polskich i regionalnych oczekiwań wobec szczytu w Bratysławie.

- Po pierwsze, uważamy, że UE po doświadczeniu referendum w Wielkiej Brytanii musi wyciągać daleko idące wnioski: musi się zmieniać, reformować. Ten proces musi być stymulowany przez szefów państw. Po drugie, w krótkiej perspektywie UE musi się skupić na inicjatywach, które łączą i porzucać te, które dzielą - mówił Szymański.

Według niego "na dziś najważniejsze jest skoncentrowanie działań na rozwoju rynku wewnętrznego oraz na bezpieczeństwie, w tym opanowaniu kryzysu migracyjnego". - W tej ostatniej sprawie mamy pilną potrzebę skoncentrowania się na wymiarze zewnętrznym tej polityki. O tym będzie rozmawiała pani premier Szydło z przewodniczącym Tuskiem - podkreślił.
Radio ZET/PAP/MS

Więcej: