Kierownictwo MSWiA nie wyklucza zmian na stanowisku szefa BOR

Kierownictwo MSWiA nie wyklucza zmian na stanowisku szefa BOR - dowiedziało się nieoficjalnie Radio ZET. Rozmowy na ten temat miały odbyć się po tym, jak prokuratura przesłuchała Andrzeja Pawlikowskiego w śledztwie dotyczącym działania na szkodę PKP. Chodzi o warte dwa miliony złotych zlecenie ochrony dworców kolejowych podczas Światowych Dni Młodzieży firmie Sensus Group.

Śledczy przesłuchali szefa BOR ponieważ kiedyś był partnerem biznesowym właściciela spółki, która otrzymała to zlecenie bez przetargu, siedziby i licencji na ochronę wydawanej przez MSWiA. Po drugie to właśnie Pawlikowski oddelegował służbowo czynnego funkcjonariusza, by ten szkolił PKP przed Światowymi Dniami Młodzieży, a pieniądze za te szkolenia miała otrzymywać prywatna firma Sensus Group należąca do kolegi Pawlikowskiego.

Jak nieoficjalnie ustalił reporter Radia ZET Roman Osica, przesłuchanie trwało ponad 6 godzin i było przeprowadzone z tzw. uprzedzeniem, co może oznaczać, że ze świadka, szef BOR może stać się w tym śledztwie podejrzanym.

Kontrakt na ochronę dworców opiewał na 2 miliony złotych.

Radio ZET/RO/MT

Więcej: