Bieg Niepodległości - Warszawa 2016: trasa i mapka biegu 11 listopada.

11 listopada w Warszawie odbędzie się 28. już Bieg Niepodległości. W 2016 trasa rozpoczynać się będzie i kończyć na Rondzie Zgrupowania AK "Radosław". W biegu na dystansie 10 kilometrów udział weźmie 15 tysięcy uczestników.

Trasa Biegu Niepodległości 2016 w Warszawie przebiegać będzie Al. Jana Pawła II a następnie Aleją Niepodległości do punktu za skrzyżowaniem z ul. Rakowiecką. W tym miejscu przewidziano punkty nawadniania oraz półmetek dla biegaczy i wózkarzy. Dokładna mapka trasy poniżej.

Bieg Niepodległości 2016: mapa trasy

Bieg Niepodległości to jedna z najważniejszych imprez biegowych w Polsce. Tradycyjnie odbędzie się 11 listopada i ruszy o 11.11. W tym roku będzie to już 28. edycja biegu. Zapisy rozpoczęły się w nocy z 14 na 15 października, a pełna lista startowa została bardzo szybko skompletowana. W biegu udział weźmie 15 tysięcy uczestników, którzy ubrani będą w białe i czerwone koszulki - wszystko po to, by w ten sposób utworzyć biało-czerwoną flagę - najbardziej charakterystyczny element tego wyjątkowego wydarzenia sportowego.

Każdy z nich w pakiecie startowym otrzyma numer startowy z agrafkami do jego przypięcia i pamiątkową koszulkę techniczną, a po ukończeniu biegu medal, pamiątkowy dyplom (do pobrania online) napój i posiłek, który pozwoli zregenerować siły.

11 listopada - utrudnienia komunikacyjne w Warszawie

Tradycyjnie w Stolicy w związku z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pojawiać się będą utrudnienia komunikacyjne i objazdy. W tej chwili na stronie Urzędu m.st. Warszawy nie ma jeszcze oficjalnych informacji o zmianach w ruchu 11 listopada, wyłączonych i zamkniętych ulicach czy objazdach. Wiadomo jednak, że już od godzin porannych tego dnia można spodziewać się utrudnień komunikacyjnych w okolicach trasy Biegu Niepodległości. Lepiej unikać tamtych rejonów, jeśli nie chcemy stać w korkach.

Dokładne informacje o utrudnieniach 11 listopada w Warszawie pojawią się wkrótce.

Więcej: