Bogusław Kaczyński nie żyje, zmarł popularny krytyk muzyczny

Zmarł Bogusław Kaczyński. Popularny dziennikarz muzyczny i publicysta miał 73 lata. Informację podał Tadeusz Deszkiewicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Potwierdził ją Sławomir Pietras, dyrektor naczelny polskich teatrów operowych.

Cztery dni temu Kaczyński miał drugi udar mózgu.

Kaczyński jak nikt potrafił opowiadać o muzyce. Doskonale wykształcony, zawsze elegancki i uśmiechnięty dosłownie hipnotyzował publiczność. Jego program „"Rewelacja miesiąca"” nie schodził z ekranu przez 27 lat. Dzięki niemu opera i operetka docierały do polskich domów - słuchali go wszyscy: dzieci, młodzi i starsi. 

To on stworzył Europejski Festiwal im. Kiepury i znany na świecie Festiwalu Muzyki w Łańcucie. - Kaczyński zrobił dla sztuki operowej więcej niż ktokolwiek w naszym kraju - tak mówił o nim Zygmunt Kałużyński. 

9 lat temu Kaczyński przeszedł pierwszy udar, ale się nie poddawał po rehabilitacji wrócił do pracy, dwa lata temu wydał biografię Ady Sari. Miał głowę pełną pomysłów, w jednym z wywiadów mówił, że ma plany na 150 lat, szkoda, że ich nie zrealizuje. 

Radio ZET/ŁS/LP

Więcej: