Arsenał w domu kardiologa. Miał wydać opinię ws. śmierci ojca Z. Ziobry

Kilkanaście sztuk broni palnej, w tym pistolety maszynowe oraz karabiny i kilkaset ostrych nabojów różnego kalibru – taki arsenał znalazła policja w domu jednego z lubelski kardiologów. Według nieoficjalnych informacji lekarz miał wydać opinię w sprawie śmierci ojca ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Przeszukanie miało związek ze śledztwem dotyczącym wyłudzenia pieniędzy w zamian za fałszywą opinie medyczną. To właśnie ten dokument miał dotyczyć ojca ministra sprawiedliwości.

Pracownik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie został zatrzymany i jest w tej chwili przesłuchiwany. Jak podaje TVP Info, mężczyzna nie miał wymaganego pozwolenia na posiadanie broni.

Jerzy Ziobro zmarł w lipcu 2006 roku. Jego syn złożył do prokuratury doniesienie o rzekomych nieprawidłowościach w leczeniu. Po dwóch latach śledczy umorzyli sprawę, ale sąd uchylił decyzję w tej sprawie po zażaleniu złożonym przez rodzinę zmarłego. Dochodzenie ponownie wszczęto w 2011 roku. Rok później sprawa znów została umorzona.

Radio ZET/MW

Więcej: