Bułgarzy zatrzymani. Zmuszali 23-letnią Polkę do prostytucji [WIDEO]

Trzech Bułgarów podejrzanych o handel ludźmi zatrzymali funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska. Mężczyźni mieli zmuszać młodą Polkę do prostytucji, bić i trzymać pod kluczem, a potem zabierać jej wszystkie pieniądze. 48-latek i jego 18-letni syn usłyszeli już zarzuty i obecnie przebywają w areszcie. Pomagał im trzeci mężczyzna, który przez kilka miesięcy woził 23-latkę do klientów w Polsce, Danii i Niemczech.

Do zatrzymań doszło pod koniec października na terenie województwa pomorskiego i świętokrzyskiego. Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, ofiarą Bułgarów była 23-letnia Polka. W sumie przez 7 miesięcy kobieta świadczyła usługi seksualne na terenie Polski, Niemiec i Danii. Stosując często przemoc i groźby, cudzoziemcy czerpali korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez 23-latkę, zabierając jej wszystkie zarobione pieniądze. Obecnie kobieta objęta jest opieką w ramach Krajowego Centrum Interwencyjno – Konsultacyjnego dla Polskich i Cudzoziemskich Ofiar Handlu Ludźmi.

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Gdańsku 48-letni ojciec i jego 18-letni syn trafili na trzy miesiące do aresztu. Wobec trzeciego z zatrzymanych, który ułatwiał uprawianie przez kobietę prostytucji, prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju i zakazu zbliżania się do ofiary.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Operacyjno – Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Radio ZET/Straż graniczna/MT/MD

Więcej: