"Wiadomości" zignorowały Wajdę? Burza w internecie

Nie śmierć najwybitniejszego polskiego reżysera Andrzeja Wajdy, a wizyta premier Beaty Szydło w Mielcu i Świdniku, była tematem pierwszego materiału w poniedziałkowych "Wiadomościach" - oburzają się internauci.

Informacja o śmierci reżysera Andrzeja Wajdy była w poniedziałek przez cały dzień tematem numer jeden we wszystkich mediach. "Wiadomości" TVP uznały jednak, że pożegnalny materiał o twórczości Andrzeja Wajdy, będzie wyemitowany dopiero w dalszej kolejności.

Co prawa na samym początku ( w tzw. forszpanie) serwisu padła wzmianka o odejściu Wajdy, jednak więcej czasu "Wiadomości" poświęciły wspomnieniu reżysera dopiero po materiale o zakupie nowych śmigłowców dla armii. Dziennikarze i internauci nie kryli oburzenia.

"Śmierć najwybitniejszego polskiego reżysera nie trafia na jedynkę programu info publicznej tv? Bo nie był fanem PiS? Czy ktoś tu zwariował?" – skomentował Konrad Piasecki.

"Rozpocząć DZIŚ "Wiadomości" od wizyty premier w Mielcu... Niżej upaść się nie da. Dno. Absolutne, bezwstydne DNO"– skomentowała Kamila Biedrzycka

"Wiadomości" bronił dziennikarz Samuel Pereira.

Radio ZET/MT