Chrystus gwałcący muzułmankę. Gorszący spektakl w Bydgoszczy

"Nasza przemoc i wasza przemoc" - taki tytuł nosi kontrowersyjny spektakl, który widzowie mogli obejrzeć w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W jednej ze scen Chrystus gwałci muzułmankę, w innej kobieta z waginy wyjmuje polską flagę. Do festiwalu, w ramach którego pokazywany jest gorszący spektakl, ministerstwo kultury dopłaciło 250 tys. zł -  podaje "Fakt".

Spektakl został wystawiony 25 września w ramach Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. Sztuka została wyreżyserowana przez chorwackiego reżysera teatralnego Olivera Frljića i wzbudziła wiele kontrowersji.

Naga muzułmanka, wyjmująca Polską flagę z miejsc intymnych, czy Chrystus schodzący z krzyża skonstruowanego z kanistrów po benzynie, gwałcący muzułmankę. Takie gorszące sceny mogli zobaczyć w miniony weekend widzowie spektaklu.

Zawiadomienie do prokuratury złożyła już w tej sprawie posłanka PiS Anna Sobecka. – Spektakl emanował pornografią, zawierał sceny obsceniczne i bluźniercze – argumentowała w liście wysłanym do dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Interwencję w tej sprawie zapowiedzieli też bydgoscy radni z PiS.

Jak podaje dziennik "Fakt", festiwalowi, na którym wystawiono gorszący spektakl patronuje minister kultury Piotr Gliński oraz marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Co więcej, resort miał dopłacić do tej imprezy 250 tys. zł.

Radio ZET/Fakt/MT

Więcej: