Ewa Kopacz: Każdy będzie cieniem najważniejszego cienia – premiera Schetyny. Moją działką będzie sfera społeczna

„Każdy z nas będzie cieniem najważniejszego cienia – Grzegorza Schetyny, który będzie premierem. Ja będę wicepremierem. Moją działką będzie cała sfera społeczna” – mówi, pytana w internetowej części programu „Gość Radia ZET” o gabinet cieni, była premier Ewa Kopacz.

Pytana o relacje z Grzegorzem Schetyną, odpowiada, że w niektórych przypadkach jej linia nie jest zgodna z linią przewodniczącego, ale „PO to nie jest partia, w której kogokolwiek karze się za odmienne zdanie”. „Jesteśmy zgodni co do tego, że powinniśmy korygować to, co nam się nie udało przez ostatnie lata i z wielką pokorą zabrać się do roboty, bo tylko ciężka robota może przynieść odpowiedni efekt” – komentuje była premier.

Pytana o Michała Kamińskiego odpowiada, że bardzo go lubi i ceni. To, że w tej chwili jest w innym ugrupowaniu nie oznacza, że nie utrzymujemy kontaktów. Nasza znajomość w dalszym ciągu trwa i daleka jestem od tego, żeby się tej znajomości wstydzić – przyznaje Kopacz.

 Likwidacja NFZ? To bezsensowny pomysł – uważa była minister zdrowia. Jej zdaniem „wrócimy do tego, że będziemy mieli tylko przekładanie pieniędzy z kupki na kupkę”.

Była premier odpowiada również na pytania o ekshumacje.

"OPOZYCJA POWINNA BYĆ JAK JEDNA PIĘŚĆ" - ZOBACZ, JAK EWA KOPACZ ODPOWIADAŁA NA PYTANIA KONRADA PIASECKIEGO

RADIO ZET/MA

Więcej: