Chory na glejaka Tomasz Kalita wziął ślub z Anną Monkos

W miniony weekend chorujący na glejaka były rzecznik SLD Tomasz Kalita, wziął ślub ze swoją wieloletnią partnerką, dziennikarką Anną Monkos. We wzruszającej uroczystości uczestniczyli politycy lewicy m.in. Leszek Miller oraz znani dziennikarze.

Ślub Tomasza Kality i Anny Monkos odbył się w minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego na warszawskim Wilanowie. - Nawet śmierć nas nie rozłączy - powiedziała Anna Monkos składając słowa przysięgi.

Sakramentalne tak, para wypowiedziała na oczach znajomych: polityków oraz zaprzyjaźnionych dziennikarzy.

Historia Tomasza Kality i jego świeżo upieczonej żony jest pełna wzruszeń. Kilka miesięcy temu u Tomasza Kality wykryto złośliwego guza mózgu. Polityk zmaga się z chorobą, walcząc przy tym o legalizację medycznej marihuany. W niedziele odbył się w tej sprawie protest pod Sejmem.

- Zróbcie prezent chorym i zalegalizujcie medyczną marihuanę - apelował w niedzielę przed Sejmem.

Kalita powiedział, że jednym z prezentów, który dostał - wraz z żoną - podczas sobotniego ślubu był słój z olejem konopnym. - Chciałbym, że polskie państwo i Sejm dali taki prezent wszystkim chorym - podkreślił.

- To przedziwna sytuacja, że w podziemiu, albo za granicą trzeba szukać tego oleju, który daje nadzieję, albo uśmierza ból chorym - mówił. - Chcielibyśmy, by w końcu Sejm pokazał mapę drogowa, kiedy i jak zamierza w Polsce doprowadzić do prawa do takiej metody leczenia. Chciałbym z tych niekonwencjonalnych metod leczenia skorzystać - mówił chory Kalita.

- Mam bardzo dużo szczęścia, bo nie dokucza mi ból, ale spotkałem podczas choroby wiele osób, którym ten olej może pomóc zwalczyć go. W moim przypadku hipotezą potwierdzoną w badaniach w Izraelu jest to, że olej ten zabija komórki nowotworowe. Chciałbym skorzystać z tej metody leczenia, bo ona daje nadzieję - mówił.

Radio ZET/PAP/MT

Więcej: