Kolejne zatrzymanie w głośnej sprawie porwania adwokata z Gdańska

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 39-letniego Jacka F. Jest podejrzany o to, że ponad rok temu brał udział w porwaniu gdańskiego adwokata. Żądano za niego miliona złotych okupu.

Jak poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, mężczyznę zatrzymano w niewielkim domu w małej miejscowości w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie przebywał z drugim – poszukiwanym przez policję w innej sprawie, mężczyzną.

Podczas akcji zatrzymania Jacka F.  policjanci użyli między innymi granatów hukowych. Został tymczasowo aresztowany.

Jackowi F., który – zdaniem policji - ukrywał się w różnych miejscach w kraju, śledczy przedstawili zarzuty udziału w uprowadzeniu adwokata, związanego z porwaniem rozboju „metodą na policjanta” oraz nielegalnego posiadania broni. Za zarzucane przestępstwa podejrzanemu grozi nawet do 15 lat więzienia.

To piąta osoba podejrzana ws. porwania.

32-letni adwokat Krzysztof K. został porwany w czerwcu zeszłego roku. Zatrzymali go do kontroli drogowej dwaj mężczyźni w mundurach CBŚP. Jak twierdzi, wybili młotkiem szybę w aucie, skuli w kajdanki i wozili swoim samochodem aż obiecał, że w ciągu tygodnia zdobędzie milion złotych, których żądali porywacze.

Radio ZET/PAP/AK

Więcej: