CBŚP zatrzymało członków "gangu kantorowców" [FILM]

5 osób związanych z tzw. „gangiem kantorowców”, mającym na swoim koncie m.in. zabójstwa właścicieli kantorów na południu Polski, zatrzymali policjanci z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji.

Jak poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. rozbojów i kradzieży z włamaniem, do których doszło w latach 2002-2007 w woj. świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Zatrzymani związani byli z tzw. „gangiem kantorowców” działającym w latach 90. i 2000.

Tworzyli go Tadeusz G., Wojciech W. i Jacek P. (przyznał się do winy, wyraził skruchę, skazano go prawomocnie na 15 lat więzienia ), którzy według ustaleń śledczych w latach 2005-2007 zabili pięć osób – właścicieli kantorów: w Kraśniku, Tarnowie, Myślenicach i Piotrkowie Trybunalskim oraz usiłowali zabić dwóch kolejnych w Sosnowcu i w Piotrkowie Trybunalskim. Swoim ofiarom zrabowali blisko 240 tys. zł. Wojciech W. i Tadeusz G. zostali skazani na dożywocie, ale ten wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

W maju tego roku odnaleziono dwie sztuki broni palnej, magazynki i tłumiki. Broń , według ustaleń była użyta podczas zabójstwa właściciela kantoru w Myślenicach. Z kolei w lipcu policjanci CBŚP zatrzymali kolejnego członka grupy - Adama M., który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa właściciela kantoru w Dębicy (obecnie M. przebywa w areszcie).

„- Z naszych ustaleń wynika, że osoby, które zatrzymano teraz - Damian G., Sławomir K., Mirosław T., Piotr Ch. i Sławomir B. - razem z Wojciechem W., Tadeuszem G. i właśnie Adamem M. brali udział m.in. w napadach, kradzieżach i włamaniach np. do hurtowni” –- poinformowała Hamelusz.

Radio ZET/PAP/MT

Więcej: