Cezary Gmyz nowym korespondentem TVP w Berlinie?

Znany prawicowy dziennikarz Cezary Gmyz jest przygotowywany do funkcji zagranicznego korespondenta TVP. Ma objąć placówkę w Niemczech - poinformował nieoficjalnie "Presserwis".

Cezary Gmyz ma zastąpić Marcina Antosiewicza, który jest korespondentem zagranicznym TVP w Berlinie od lutego 2011 roku - wynika z informacji portalu "Presserwis". Gmyz nie potwierdził oficjalnie tej informacji. - Dostałem interesującą propozycję, ale na razie nie mogę powiedzieć, co to jest. Przekonała mnie atrakcyjność oferty, a nie pieniądze - zdradził jedynie portalowi w ubiegłym tygodniu.

Dziennikarz niedawno odszedł z Telewizji Republika, w której pracował trzy lata. Jednocześnie zrezygnował także z zasiadania w radzie nadzorczej TV Republika.

Gmyz jest obecnie publicystą tygodnika "Do Rzeczy". Jak podaje "Presserwis", jako korespondent TVP, nie zamierza rezygnować z publikowania w tygodniku. W przeszłości związany był m.in. z dziennikiem "Rzeczpospolita", którym opublikował głośny artykuł „Trotyl na wraku tupolewa", w którym przekonywał, że na wraku Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem, znaleziony został trotyl.

Radio ZET/Presserwis/MT

Więcej: