Terlikowski zaatakował uczestników Czarnego Marszu. Skandaliczne porównanie

– Dla uczestniczek i uczestników czarnego protestu mam wdzięczne wdzianko na jutro – oznajmił Tomasz Terlikowski na swoim Facebooku, nawiązując do czarnych protestów trwających 3 października w całej Polsce. A na zdjęciu obok umieścił hitlerowski czarny mundur. Wpis wywołał takie oburzenie, że nawet sam Terlikowski po pewnym czasie zdecydował się go usunąć z tablicy. Niestety niesmak pozostał.

– Ci, co je nosili, też uważali, że silniejsi mogą zabijać słabszych...– zakończył swój wpis naczelny TV Republika i w ten sposób zrównał walczących o wolność wyboru Polaków ze zbrodniarzami czasów Holocaustu. 

Wpis wzbudził tak wiele kontrowersji, że Terlikowski po pewnym czasie zdecydował się nawet go usunąć. 

– Po rozmowie z żoną, Tomaszem Rożkiem i kilkoma innymi osobami, a także modlitwie, zdecydowałem się usunąć zdjęcie, a także przeprosić wszystkich za jego użycie – napisał Terlikowski w mediach społecznościowych.

– Niezależnie od głębokich ideowych różnic nie należy innych ludzi ranić. Nauczanie Jezusa Chrystusa jest w tej sprawie oczywiste, a chrześcijanin – nawet tak grzeszny, choleryczny i radykalny, jak ja – nie może zapominać o tym, że na przeciwników czy polemistów musi patrzeć wzrokiem Jezusa. Mnie tego patrzenia dziś zabrakło. Za co jeszcze raz przepraszam – dodał skruszony.

– Użycie tego zdjęcia mogło urazić uczestników protestów, a niezależnie od tego, co sądzę o poglądach ich organizatorów, tworzymy jedno społeczeństwo i musimy razem żyć i w wielu kwestiach współpracować – tłumaczył się dalej Terlikowski.

Radio ZET/SI