Długie weekendy 2016: kiedy opłaca się wziąć wolne?

Kolejny długi weekend przed nami. Jeśli wzięliśmy wolne 31 października, możemy odpoczywać aż przed cztery dni, bo 1 listopada jest ustawowo wolny. Okazji takich będzie więcej. Kiedy najbardziej opłaca się wziąć urlop jeszcze w 2016 roku? Podpowiadamy.

Długie weekendy pod koniec 2016 roku zapowiadają się bardzo obiecująco. Bez problemu zaplanujemy sobie cztery dni wolnego od pracy przy wykorzystaniu zaledwie jednego dnia urlopu.

Listopad

Pierwsza taka okazja przydarzy się już teraz – 29 i 30 października to weekend, 1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych, wystarczy wziąć więc jeden dzień urlopu w poniedziałek i już możemy mieć cztery dni wolnego. Ale to nie koniec takich okazji w listopadzie.

Święto Niepodległości przypada bowiem w piątek, 11 listopada. Jeśli zdecydujemy się wziąć wolny czwartek (10 listopada) lub poniedziałek (14 listopada) znów czeka nas cztery dni odpoczywania. A nawet jeśli nie możemy sobie na to pozwolić, i tak mamy trzy dni wolne z rzędu.

Grudzień

Powody do zmartwień będę mieli jednak ci, którzy lubią sobie odpocząć sobie w domu w okolicy Bożego Narodzenia. Niestety pierwszy dzień świąt przypada na niedzielę, za którą nie przysługuje nam dodatkowy wolny dzień. Właściwie te święta mogłyby być maksymalnie krótkie (jedynie trzy dni), jednak jeśli chcemy je wydłużyć, to musimy wziąć cztery dni urlopu (od 27 do 30 grudnia). Tym sposobem do pracy wrócimy dopiero 2 stycznia. Na szczęście kolejny dzień wolny już 6 stycznia 2017, a to piątek.

Radio ZET/SI