Wojewodowie jednak zostają? „Nie ma decyzji o dymisjach”

Praca wojewodów jest analizowana. Nie ma decyzji o dymisjach – powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek po czwartkowym spotkaniu premier Beaty Szydło z wojewodami.

W weekend premier Szydło mówiła podczas posiedzenia klubu PiS, że praca nie wszystkich wojewodów jest dobrze oceniana. Zapowiedziała wówczas, że co najmniej dwóch wojewodów może stracić w najbliższym czasie swoje stanowiska.

Rzecznik rządu pytany w czwartek o doniesienia mówiące o możliwości odwołań wśród wojewodów odpowiedział, że premier w trakcie niedawnego spotkania z klubem PiS tylko zasygnalizowała, że konsekwencje mogą być wyciągnięte wobec każdego, w tym wojewodów.

Rzecznik rządu powiedział również, że w trakcie czwartkowego spotkania premier nie miała zastrzeżeń do pracy poszczególnych wojewodów, a rozmowy dotyczyły m.in. współpracy na linii wojewodowie-rząd m.in. „w zakresie przeprowadzanie reformy edukacji oraz programu »Mieszkanie plus«”.

Dodał, że w trakcie spotkania premier z wojewodami odbyła się merytoryczna dyskusja na temat tego, jak skoordynować działalność wojewodów z poszczególnymi resortami.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: