Dzień Nauczyciela: życzenia i prezenty na wesoło na 14.10.

Dzień Nauczyciela na wesoło, czyli prezenty i zabawne życzenia dla nauczycieli z okazji Święta Edukacji Narodowej 14.10.

14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, zwane potocznie Dniem Nauczyciela. Ten dzień w szkołach jest wolny od zajęć dydaktycznych, a w ich miejsce odbywają się różne uroczystości i imprezy okolicznościowe. Nauczyciele dostają od uczniów drobne prezenty, odbywają się apele i akademie, na których przezentowane są np. scenki z życia szkoły i przedstawienia. Od dłuższego już czasu obchodzimy Dzień Nauczyciela na wesoło i coraz chętniej odchodzimy od patosu. Czego życzyć nauczycielom z okazji ich święta, jaki prezent będzie odpowiedni w tym dniu?

Życzenia na Dzień Nauczyciela na wesoło

Naszej Pani dziś składamy

słoneczne życzenia:

zdrowia, szczęścia i radości

i marzeń spełnienia.

Aby zawsze było słońce

i uśmiech na twarzy,

aby wszystko się spełniło

 o czym Pani marzy.

***

Ile jedynek w naszym dzienniku,

ile szeptów na sprawdzianie,

ile ściągawek w klasowym śmietniku,

tylu uśmiechów na Dzień Nauczyciela

życzymy Wam - nauczyciele kochani!

***

Choć bywam niegrzeczny/a

choć uczyć się mi nie chce

i kłopotu sprawiam wiele,

to dziś chcę Wam powiedzieć:

wszystkiego najlepszego kochani nauczyciele!

Prezent na Dzień Nauczyciela

14 października przyjęło się wręczać pedagogom jakiś upominek. Nie chodzi o to, by było to coś wartościowego - liczy się pamięć. Co dać na prezent wychowawcy i innym nauczycielom? Jeśli nie macie pomysłu, kupcie im po prostu bombonierkę i napiszcie na niej własne życzenia, albo podarujcie coś, co wykonujecie sami. Najlepszym wyjściem będzie prawdopodobnie przygotowanie niespodzianki - np. zabawnej akademii, którą uczcicie nauczycielskie święto.

Więcej: