Gdzie kupić najtańsze i najlepsze znicze? Podpowiadamy

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, a potem Zaduszki. Dni pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Jest to taki wyjątkowy moment w  w roku, który skłania nas do wspomnień o zmarłych, do zadumy i refleksji.  Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów. Gdzie dostać najlepszej jakości znicze? Jak nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom? Podpowiadamy!

Na przycmentarnych stoiskach co roku można wybierać wśród wielu rodzajów zniczy i wiązanek. Warto kupić je jednak wcześniej, by nie przepłacić. Najlepszym pomysłem, jeśli chcemy zaoszczędzić, są zakupy w supermarketach lub dyskontach. Przejrzeliśmy gazetki, by poszukać najlepszych ofert.

Gdzie kupujesz znicze?

Przegląd sklepowych gazetek

Interesująco przedstawia się oferta Biedronki – mogą skorzystać z niej jednak tylko klienci, którzy mają zarejestrowaną kartę Moja Biedronka. Jeśli jesteśmy w jej posiadaniu, możemy kupić najtańszy znicz już za 1,79 zł (sam wkład do znicza kosztuje 1,49 zł). Ale Biedronka przygotowała też coś dla najbardziej wyrafinowanych klientów. Szklany ozdobny znicz, który pali się aż 70 godzin, dostaniemy w dyskoncie za 14,99 zł. 

Kusząco przedstawia się także oferta Auchan. Francuska sieć zaoferowała swoim klientom mnóstwo różnorodnych zniczów w atrakcyjnych cenach. Najbardziej monumentalne to lampiony „Maryja", które palą się aż 60 godzin, a ich cena wynosi 19, 99 zł. Są jednak także propozycje dla osób, które muszą kupić więcej zniczy i szukają więc tańszych odpowiedników – najtańszy znicz w ofercie Auchan kosztuje 1,99 zł i pali się przez 12 godzin, a więc cały dzień. Wkłady do zniczów dostaniemy od 1,79 zł do 3,49 zł.

Także Tesco przygotowało dla swoich klientów dobrą ofertę cenową. W supermarketach brytyjskiej sieci dostaniemy np. znicz za 1,49 zł, który można palić przez 20 godzin. W Tesco dostaniemy także wysoki znicz, który pali się aż 90 godzin i kosztuje 9,99 zł. To chyba najlepszy produkt na rynku, jeśli zależy nam na jakości i tym, by znicz palił się naprawdę długo.

Warto zajrzeć też do sklepu Kaufland. Najtańszy znicz kosztuje tu 2,49 zł  – może i sporo, ale pali się stosunkowo długo jak za tę cenę – przez 21 godzin. Duże wrażenie robi też znicz szklany Nicea, który pali się przez 50 godzin i kosztuje 39,99 zł, ale za to charakteryzuje się bardzo wyszukanym designem. 

Ceny na tradycyjnych stoiskach

Dla porównania na przycmentarnych stoiskach ceny zniczy wahają się od 5 zł do nawet 50 złotych za sztukę. Cena jest zależna nie tylko od wielkości czy koloru, ale także czasu palenia. Nie ma co przepłacać, szczególnie jeśli chociaż część dochodu z nich nie zostaje przekazana na cel charytatywny.

Radio ZET/SI