Facebook zamyka konta narodowców. Będzie protest

Facebook zamknął konta Marszu Niepodległości, Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej. Powodem jest propagowanie nienawiści.

Tradycyjnie 11 listopada w Warszawie odbędzie się Marsz Niepodległości, którego organizatorami są Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolska. Tymczasem na kilka dni przed pochodem Facebook zablokował konta narodowców tłumacząc, iż jest to jedynie reakcja na zgłoszenie użytkowników. Profile miały być niezgodne z zasadami i propagować nienawiść.

W komentarzu FB zastrzegł - nie po raz pierwszy - iż wszelkie tego typu zgłoszenia weryfikowane są poza granica kraju, najczęściej w Dublinie.

Tymczasem narodowcy sugerują, iż blokowanie ich kont jest niesprawiedliwe. Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, a obecnie poseł Kukiz’15, Adam Andruszkiewicz przyznał, iż najprawdopodobniej odbije się na finansach organizacji.

Jednocześnie ostrzegł, iż może to doprowadzić do napięć społecznych. Zauważył również, że buntujący się na taki stan rzeczy młodzi ludzie mogą szukać wyładowania się gdzie indziej.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zapowiedziało protest pod nazwą "Stop cenzurze Facebooka". Odbędzie się on w sobotę 5 listopada o godzinie 14 przy Rondzie ONZ w Warszawie.

Radio ZET/TVN24/KS

Więcej: