Funkcjonariusze w roli modeli na pokazie w Łodzi [ZDJĘCIA]

Pokaz w Centrum Promocji Mody w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi był pierwszym w Europie pokazem umundurowania służb bezpieczeństwa wewnętrznego. Zorganizowano go w ramach Fashion Week Poland.

W pokazie wzięło udział ok. 60 funkcjonariuszy służb nadzorowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Zaprezentowano umundurowanie policji, straży granicznej, straży pożarnej oraz funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Każda ze służb pokazała się w odzieży codziennego użytku, a więc ubraniach polowych, ćwiczebnych, służbowych, jak również mundurach wyjściowych i galowych.

Funkcjonariusze podczas służby i w trakcie misji zagranicznych są wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, dlatego podczas pokazu nie zabrakło najnowszych kuloodpornych kamizelek, hełmów, tarcz czy zestawów przeciwuderzeniowych.

Na wybiegu pojawiły się też kamizelki kuloodporne dla psów policyjnych. Strażacy natomiast pochwalili się dużą gamą odzieży przeciwchemicznej,  przeznaczonej do stosowania w różnych przypadkach zagrożenia.

Pokazowi towarzyszyły dym, wycie syren i inne rekwizyty.

Pokaz zorganizowano w ramach Fashion Week Poland. To już 12. edycja imprezy. Premierowe kolekcje na sezon jesień-zima 2015/16 zaprezentuje

kilkudziesięciu polskich i zagranicznych projektantów m.in. Łukasz Jemioł, Eva Minge, Joanna Kędziorek, Jacob Brige, Bola, Malgrau, Jarosław Ewart, Klaudia Markiewicz, Gorsky i Maciek Sieradzky.
Impreza potrwa do 19 kwietnia.

Darmowy program do rozliczania PIT-ów! Rozlicz się z Fundacją Radia ZET i pomóż dzieciom z wadami serca

PAP/msw.gov.pl/lp

Więcej: