Gen. Bieniek zdziwiony ostatnimi decyzjami kadrowymi Macierewicza

Jeden z najbardziej doświadczonych dowódców Wojska Polskiego gen. Mieczysław Bieniek zdziwiony jest najnowszymi decyzjami kadrowymi ministra obrony. Antoni Macierewicz nieoczekiwanie odwołał dowódce elitarnej jednostki GROM Piotra Gąstała i szefa wojsk specjalnych Piotra Patalonga.

Pułkownik Piotr Gąstał i generał Piotr Patalong w poniedziałek zostali przeniesieni do rezerwy kadrowej.

Generał Mieczysław Bieniek wydaje się być zaskoczony taką decyzją szefa MON-u. Jak powiedział Radiu ZET, nieszczęśliwe jest odwołanie dwóch ludzi na kluczowych stanowiskach w wojskach specjalnych i to przed końcem kadencji. 

"

- Generał Patalong i pułkownik Gąstał to są świetni żołnierze. Byłem z nimi na wojnach, a najlepiej ludzie poznają się na wojnie. Być może to było nieszczęśliwe, że akurat w tym samych momencie dwóch ludzi na kluczowych stanowiskach zostaje odwołanych, ale może mamy następców - mówi generał Bieniek.  "

Mieczysław Bieniek stara się jednak zrozumieć decyzje szefa MON-u, ale nie chciał spekulować kto zastąpi Gąstała i Patalonga. 

MON również nie informuje na razie kto ich zastąpi, nie wiadomo też jakie są powody ich odwołania. Resort wyjaśnia lakonicznie, że przeniesienie dowódców do rezerwy kadrowej jest podyktowane potrzebami sił zbrojnych.

Radio ZET/PT/AK

Więcej: