Generał polecił żołnierzom oglądanie TVP Info

"Polecam, aby podstawowym źródłem informacji pozyskiwanych z mediów w codziennej działalności służbowej były programy telewizji publicznej, w szczególności TVP Info" - takie pismo wysłał 26 września do wszystkich jednostek Garnizonu Warszawa jego dowódca generał brygady Robert Głąb.

Dowódca Garnizonu Warszawa generał brygady Robert Głąb wysłał żołnierzom pismo na temat pozyskiwania informacji medialnych. "Polecam, aby podstawowym źródłem informacji, pozyskiwanych z mediów, w codziennej działalności służbowej, były programy telewizji publicznej w szczególności TVP Info" - czytamy w piśmie, którego zdjęcie na Twitterze opublikował były szef MON Bogdan Klich.

W rozmowie z portalem Presserwis, rzecznik prasowa Dowództwa Garnizonu Warszawa podpułkownik Joanna Klejszmit, podkreśla, że pismo generała Głąba jest sugestią, a słowo „polecam” należy rozumieć jako „zachęcam”, a nie „rozkazuję”.  - TVP Info najszerzej prezentuje i przedstawia sprawy dotyczące żołnierzy i pracowników cywilnych wojska – tłumaczy ppłk Joanna Klejszmit. - Pismo dowódcy Garnizonu Warszawa w żadnym razie nie ogranicza swobody podległych żołnierzy i nie ingeruje w ich indywidualne preferencje przy pozyskiwaniu informacji z mediów – zapewnia.

Jak tłumaczy pismo "miało jedynie na celu zwrócenie uwagi na obszerność prezentowania zagadnień o kluczowym znaczeniu dla wojska”.

Radio ZET/Presserwis/MT

Więcej: