Gliński o materiale „Wiadomości”: kompromitacja, to dom wariatów! [WIDEO]

Państwo oszaleliście, to nieprofesjonalne – tak wicepremier Piotr Gliński powiedział w niedzielę w TVP1 o materiałach „Wiadomości” dotyczących organizacji pozarządowych. –  W TVP od pewnego czasu próbuje się zupełnie niepotrzebnie prowadzić krucjatę przeciw sektorowi pozarządowemu – ocenił minister kultury.

W wyemitowanej w ostatnim czasie serii materiałów „Wiadomości” skrytykowały sektor pozarządowy za koneksje z poprzednią ekipą i związane z tym otrzymywanie wsparcia ze środków budżetowych. „Wiadomości” mówiły m.in. o Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, którą współtworzył były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień, oraz Fundacji Badań Innowacji Społecznych Stocznia, w której władzach zasiada córka byłego prezydenta Zofia Komorowska. „Wiadomości” sugerowały, że jest to dowód na związki organizacji pozarządowych z poprzednią władzą.

W piątek wiceminister Gliński powiedział, że „czuje się w obowiązku przeprosić” za krytykę NGO. W niedzielę, w nadawanym na żywo „Gościu Wiadomości”, mówił jednak znacznie ostrzej.

Prowadzący program pytał, czy minister Gliński celowo przyznał pieniądze fundacji, z którą związana jest żona wicepremiera. – Przykro mi, że w Telewizji Publicznej po zmianie politycznej, na którą harowałem tyle lat, spotykają mnie takie zarzuty. To dom wariatów – ocenił. – Państwo oszaleliście z tymi materiałami o organizacjach pozarządowych – dodał. Nie krył oburzenia i ganił dziennikarzy TVP za brak profesjonalizmu. 

Czy TVP to "dom wariatów"?

Przyznał, że podział środków publicznych „nie jest do końca sprawiedliwy”. – Ale nie łączmy tego z tym, że ktoś jest czyimś dzieckiem, bo to jest absurd zupełny – ocenił Gliński. – To, że środki publiczne są przeznaczane na sektor publiczny, to jest abecadło – wyjaśnił. – Liczę na bardziej profesjonalne materiały Telewizji Polskiej na ten temat – dodał.

– To jest wojna, zgodzę się, ponieważ uważam, że mój obóz ma rację. Ale godzę się, by nie brać jeńców i w niewolę brać czyjeś  dzieci – stwierdził.

Radio ZET/TVP1/TVP Info/MW  

Więcej: