500 złotych na dziecko. „Dołożę się płacąc za korzystanie z bankomatów"

- To program, który wyjątkowo hojnie dzieli pieniądze, których nie ma. Za publiczne pieniądze kupiliśmy głosy dla Prawa i Sprawiedliwości – powiedziała Katarzyna Lubnauer w Radiu ZET.

– Już Margaret Thatcher mówiła, że socjalistom w końcu kończą się pieniądze. I ktoś je wtedy musi zarobić – mówiła posłanka Nowoczesnej w audycji „Gość Radia ZET”. W rozmowie z Moniką Olejnik tłumaczyła, że obawia się również podniesienia VAT, bo bez podniesienia podatków PiS zabraknie pieniędzy na realizację wypłat w ramach 500+.

Na przykładzie podatku bankowego Katarzyna Lubnauer tłumaczyła, że PiS nie rozumie gospodarki. 

Rozwiąż quiz i dowiedz się, czy przysługuje Ci 500 zł na dziecko? 

– Kiedy wprowadzaliśmy ten podatek, była mowa, że ten podatek nie uderzy w klientów banków, bo jest duża konkurencja i można się przenieść. Wszystkie banki, jak jeden mąż, podnoszą marże – argumentowała Lubnauer.

Ściągnij darmowy program do rozliczania PIT-ów i wspomóż Fundację Radia ZET

- Ja mam konto w banku, w którym mam za darmo wypłaty we wszystkich bankomatach. Już wiem, że za darmo będę miała wypłaty tylko bankomaty tego banku, a pozostałe już nie. I w ten sposób ja będę dopłacać do programu 500+. I tak będzie robiła większość Polaków – mówiła w Radiu ZET reprezentantka ugrupowania Ryszarda Petru.

Gość Radia ZET od poniedziałku do piątku o godzinie 8.02. Słuchaj i oglądaj na radiozet.pl.

Radio ZET/ŁS/SS

Więcej: