Ryszard Czarnecki: Obstawiam, że miejsce Tuska zajmie były kanclerz Austrii

„Obstawiałbym, że miejsce Tuska zajmie były kanclerz Austrii Werner Faymann. Manfred Weber będzie przewodniczącym Parlamentu Europejskiego,  Juncker  w dalszym ciągu szefem Komisji Europejskiej i być może Faymann jako szef Rady Europejskiej” – tak Gość Radia ZET, wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki z PiS, opisuje nowe, personalne rozdanie stanowisk europejskich. Zdaniem Czarneckiego Europejska Partia Ludowa „raczej odpuści stanowisko Donalda Tuska”. Polityk pytany o to, czy polski rząd zaangażuje się w poparcie byłego premiera, odpowiada: „To będzie deal między Europejską Partią Ludową, a socjalistami”. „Proszę pytać się polityków Platformy i PSL, czy mają na tyle siły sprawczej w ramach Europejskiej Partii Ludowej, żeby przekonali swoich kolegów, iż warto ocalić głowę Tuska, a wypchnąć z fotela pana ekspremiera Luksemburga, Jean Claude Junckera. Nie sądzę, aby w tej chwili istniała potrzeba angażowania się polskiego rządu i Polski w rozgrywkę europejską” – mówi Gość Radia ZET.

Donald Trump? Jestem przekonany, że ma na tyle dobrych doradców, na tyle sam jest pragmatyczny, że będzie wiedział, iż Polska jest ważna dla Ameryki w tej układance – odpowiada europoseł PiS.

Czarnecki, pytany o Fidela Castro odpowiada, że trzeba powiedzieć wprost: „oczywiście, dla jednych był bohaterem, ale dla drugich był zbrodniarzem”. Rozumiem, że o zmarłych nie należy mówić źle, ale budowanie pomników dyktatorom komunistycznym nie podoba mi się w oświadczeniach szeregu polityków – ocenia Ryszard Czarnecki.

Jestem przekonany, że zachowa swoje stanowisko – odpowiada polityk PiS, pytany o wicepremiera Glińskiego.

Europoseł PiS odpowiada również, między innymi, na pytania o Samoobronę, oraz wybory prezydenckie we Francji i Austrii.

"DZIWIĘ SIĘ GLIŃSKIEMU, NIE MUSIAŁ PRZEPRASZAĆ" - TAK RYSZARD CZARNECKI ODPOWIADAŁ NA PYTANIA KONRADA PIASECKIEGO

RADIO ZET/MA

Więcej: