Gwałciciel recydywista ponownie zaatakował

Gwałciciel recydywista ponownie zaatakował i próbował zgwałcić kobietę. Mężczyzna napadł na 28-latkę w lesie w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. Napastnik brutalnie zaatakował kobietę, zdarł z niej ubranie, bił do nieprzytomności, a później próbował ją zgwałcić. Jak się później okazało, 30-latek był już wcześniej karany za przestępstwa na tle seksualnym.

Do brutalnego zdarzenia doszło 1 września w Rybakowie koło Gorzowa wielkopolskiego. Jak wynika z relacji policji, kobieta wybrała się rano na spacer do lasu. Koło południa podszedł do niej mężczyzna i przewrócił ją na ziemię. 30-latek bił i dusił swoją ofiarę do nieprzytomności, usiłując zgwałcić, a także groził jej pozbawieniem życia. Kiedy kobieta odzyskała przytomność, była bez ubrania, a mężczyzna dotykał swoich narządów płciowych. Wykorzystując nieuwagę napastnika, kobieta uciekła.

Po kilku godzinach policja ustaliła sprawcę napaści. To dobrze znany śledczym 30-latek Jan U. z powiatu gorzowskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak relacjonuje policja, w momencie zatrzymania zachowywał się agresywnie. Na miejscu zabezpieczono niezbędne dowody.

Dwa dni później sąd postanowił tymczasowo aresztować 30-latka na trzy miesiące. Wcześniej, mężczyzna usłyszał zarzuty w prokuraturze zarzuty. Podejrzany odpowie za usiłowanie gwałtu. Jak informuje Grzegorz Jaroszewicz z lubuskiej policji, grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. W 2011 roku zakończył 2,5 letnią karę pozbawienia wolności za gwałt.

Radio ZET/Policja/MT,KL

Więcej: