Będzie nowa IKEA w Polsce. To już 10. sklep

Sieć IKEA rozpoczęła budowę dziesiątego sklepu w Polsce razem z towarzyszącym mu centrum handlowym w Lublinie – poinformowała szwedzka spółka. Będzie to drugi co do wielkości market w naszym kraju  i jednocześnie pierwszy we wschodniej części Polski. Otwarcie sklepu IKEA zaplanowano na III kwartał 2017 roku, zaś centrum handlowego – na IV kwartał 2017 roku.

– Sklep IKEA Lublin jest dla nas bardzo ważny. Cieszę się, że stworzymy tutaj wyjątkowe, przyjazne miejsce spotkań dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic. Chcemy być dobrym sąsiadem - tworzyć jak najlepsze warunki codziennego życia, pomagać kreować funkcjonalne i piękne domowe przestrzenie oraz inspirować do bardziej zrównoważonego życia w domu. Nasza wizja to coś więcej niż dostarczanie mebli i akcesoriów, dlatego podejmujemy wiele różnorodnych aktywności i projektów, które wywierają pozytywny wpływ na środowisko i ludzi. Również w Lublinie będziemy prowadzić inicjatywy promujące proekologiczne i odpowiedzialne społecznie postawy – powiedziała prezes IKEA w Polsce Anna Pawlak-Kuliga w oficjalnym komunikacie dla mediów.

W IKEA Lublin pracę może znaleźć ponad 200 osób, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich szukających zatrudnienia z Lublina i okolic. Firma już rozpoczęła rekrutację.

Szwedzki gigant podpisał niedawno umowy z kolejnymi najemcami, którzy wprowadzą się do centrum handlowego. Oprócz IKEI i supermarketu Intermarche będą tam także: księgarnia Świat Książki, sklep sieci Euro RTV AGD, sklep sportowy Martes Sport i drogergia Rossmann. Nie zabraknie też innych punktów usługowych, np. apteki.

Radio ZET/SI