"Jak żyć z rakiem". Na Pomorzu ruszają warsztaty dla chorych i ich rodzin

"Jak żyć z rakiem" - pod tym hasłem 22 września ruszają na Pomorzu warsztaty dla chorych na raka, ich rodzin oraz opiekunów. W ramach cyklu bezpłatnych spotkań zaplanowane są m.in. wykłady, porady dietetyczne oraz warsztaty z psychologami.

Warsztaty rozpoczną się w czwartek 22 września i potrwają do 1 grudnia. Mogą w nich wziąć udział chorzy na raka, członkowie ich rodzin oraz opiekunowie. Podczas spotkań motywacyjnych lekarze będą uczyć m.in. jak stawić czoła chorobie, jak się odżywiać, oraz jak rozmawiać o raku. 

"Uczymy się mądrego optymizmu", "Żywienie w chorobie nowotworowej - fakty i mity", oraz "Czy warto brać udział w badaniach klinicznych" - to tylko niektóre, z tematów zaplanowanych wykładów i warsztatów.

- Bardzo często osoby chore i ich rodziny oszukują siebie i innych. Nie chcą słyszeć ani mówić o chorobie, oddalając od siebie problem, który istnieje, myśląc, że "jakoś to będzie". Warsztaty mają pomóc pacjentom i ich rodzinom oswoić się z rakiem, nauczyć ich rozmawiać o chorobie, przełamać wewnętrzny strach - mówi w rozmowie Radiem ZET współorganizatorka warsztatów Marta Jędrzejczyk. Jak podkreśla, osoby chore na raka często popadają w depresję. Dzięki wykładom, ich rodziny dowiedzą się jak okazywać wsparcie chorym w trudnych momentach.

Spotkania będą się odbywać w Centrum Medycyny Inwazyjnej przy ul. Smoluchowskiego 19 w Gdańsku w sali seminaryjnej Kliniki Chirurgii Onkologicznej (winda nr 12-13, piętro 3).

Zapisy w sekretariacie Kliniki Onkologii i Radioterapii lub w Poradni Onkologicznej UCK tel. 58 349-22-71, 58 349-32-16 lub mailowo mjedrzejczyk@uck.gda.pl.

Radio ZET/MT/KP

Więcej: